FIBA JAUNIŲ ČEMPIONATŲ TROFĖJAI
loading...Please wait while content is loading.
FIBA JAUNIŲ ČEMPIONATŲ TROFĖJAI

FIBA U19 World Championship for Women, trophy

2010 metais FIBA nusprendė sukurti naujus trofėjus pasaulio čempionatų laimėtojams. Dabartiniai prizai U17 ir U19 čempionams gaminami pagal britų dizainą.

 

FIBA generalinis sekretorius ir Tarptautinio olimpinio komiteto narys Patrickas Baumannas neslėpė savo susižavėjimo naujaisiais trofėjais.

 

„Mes esame labai laimingi, galėdami įteikti tokius puikius prizus jaunių čempionatuose, – kalbėjo jis. – Jie puikiai atspindi tai, ko galima tikėtis vaikinų ir merginų pasaulio čempionatuose vasarą. Tai yra dinamikos ir elegancijos derinys.“

 

Žemiau susipažinsite su šių taurių kūrybą įkvėpusiomis idėjomis.

 

Dizaino koncepcija

 

Yra dvi pasaulio U17 čempionų taurių versijos — vyrų ir moterų. Abi jos simbolizuoja kamuolio siekiančią ranką. Abejose taurėse panaudotas stiklinis kamuolys, apimtas FIBA logotipe naudojamos rankos. Blizgantis paviršius atspindi judėjimo linijas, kurios būdingos tokiam energingam sportui kaip krepšinis. Siekiant dar labiau akcentuoti trykštančią energiją ir judėjimą, lenkti grioveliai yra padengti FIBA zonas žyminčiomis spalvomis. Pabaigai, FIBA ženklas ir turnyro pavadinimas yra pavaizduoti taurės apatinėje dalyje.

 

Dizaino kilmė ir gamybos detalės

 

Trofėjus sukūrė Esme Sharples vadovaujama komanda iš Lydso (Anglija) „Works studios“. Pirmieji eskizai buvo paversti 3D modeliais (šį darbą atliko „Works Motion Studio“ specialistas Danas Jonesas) ir pagaminti Jungtinėje karalystėje Stereo litografijos būdu. Aukštųjų technologijų procese naudojami kompiuterių kontroliuojami lazeriai, „užauginantys“ 3D objektą.

 

Vertė

 

Pirmiausia, trofėjai turi simbolinę vertę ir yra tiesiog prizas, puikų rezultatą pasiekusioms komandoms. Todėl sunku nustatyti tikrąją taurės vertę. Trofėjaus gamybos, transportavimo specialioje talpoje ir mažesnių kopijų gamybos kaina siekia 35 000 Šveicarijos frankų (100,5 tūkst. litų).

 

Trofėjų dydis ir svoris (originalas ir kopija)

 

Taurė
Matmenys: aukštis - 454 mm, plotis - 255 mm, gylis - 257 mm
Svoris: 5,5 kg
Dėklo svoris: 7 kg
Bendras svoris: 12,5 kg

 

Taurės kopija
Matmenys: aukštis - 291 mm, plotis - 165 mm, gylis - 165 mm
Svoris: 2,5 kg
Dėklo svoris: 5 kg
Bendras svoris: 7,5 kg

 

Trofėjaus originalas čempionams įteikimas po finalo. Laimėjusioms komandoms įteikiama ir trofėjaus kopija, kurią galima pasilikti.

Join 3x3planet.com now
FIBA Daily naujienlaiškis
Prenumeruok mūsų naujienlaiškį ir gauk šviežiausias naujienas tiesiai į savo el. pašto adresą.
Patvirtinti
Prenumeruok
Nutraukti prenumeratą
2012 FIBA U17 World Championship Global Partners and Marketing Partners

DADU Logo Mantinga Logo TonySports Logo Toyota Logo Samsung Logo Vytautas